Návody & manuály

Jedeš na poprvé na Černobor nebo dokonce nemáš vůbec zkušenost s žádným larpem? Vůbec nevadí! Připravili jsme pro tebe úplně základní informace a kostýmové minimum, které bys měl mít jako nováček. Pokud jsi s námi už byl, víš zhruba co a jak, ale nevíš, jak na to, pak jsi tady taky správně!. Co tedy s sebou? V zásadě je to jednoduché potřebuješ: kostým a larpovou zbraň.

Kde to seženu?

Možnost 1. - Vyrob si to!

Neboj, ukážeme ti, jak na to. Na této stránce nalezneš návody na nejjednoduší kostým a základní zbraň. Pokud si i tak nebudeš vědět rady, můžeš nám jednoduše napsat a my ti poradíme, jak nejlépe budeme moci. Také jsme pro tebe připravili kostýmový manuál, ve kterém je mnoho informacích o materiálech, které jsou na kostýmy vhodné. Pokud už máš nějakou zkušenost a máš v tvorbě kostýmu větší ambice, manuál tě navede správným směrem na vhodný typ kostýmu pro národnost a rasu, kterou si vybereš. Také v něm nalezneš tipy na obchody s látkami a galanterií.

Pokud se pustíš do výroby vlastních zbraní, měj na paměti, že musí splnit přísná bezpečnostní kritéria pro larpový boj. Pokud máš pochyby, raději nahlédni sem.

Možnost 2. - Sežeň si to!

V ČR existuje řada obchodů a fungují internetové bazary, kde lze kousky vybavení nakoupit. Ceny jsou různé, stejně jako kvalita. Neboj se nám napsat s otázkou na konkrétní výrobek – pokusíme se ti říct, zda je pro naši hru vhodný (zvláště u zbraní snadno dojde k tomu, že nemusí projít schvalováním).

Také chceme, a doufáme že se nám to zadaří, uspořádat drobný bazar mezi všemi účastníky tábora (současnými i minulými), ve kterém by mohli nabídnou své starší kousky k zakoupení nebo zapůjčení. I pokud budeš svůj kostým kupovat, přečti si kostýmový manuál, pomůže ti s výběrem a také je v něm seznam obchodů, kde můžeš zakoupit hotové oblečení nebo zbraně.

Dokumenty
jehla pic
Tento dokument vám pomůže se zorientovat při tvorbě prvního kotýmu. Dozvíte se zde něco o materiálech, o tom co jednotlivé národy a uskupení nosí a získáte řadu dalších užitečnách odkazů a zdrojů.
Mec pic
Tento návod vám pomůže s výrobou měkčeného meče s laminátovým jádrem. Meč je velmi jednoduchý na výrobu a zároveň obvykle vyžaduje nejméně oprav. Také boj s ním vyžaduje méně cviku než řada jiných zbraní běžně používaných na LARPech.
Hlavice pic
Tento návod popisuje výrobu hlavice, která by (je-li vyrobena správně) neměla mít problém při schvalování zbraní. Nazapomeňte si ale také projít pravidla pro luky a šípy uvedené níže!
luk pic
Tento dokument není ani tak návodem jako spíše obecnými pokyny pro luky a šípy (jakož i jiné střelné zbraně). Luky, šípy a střelci splňující tato pravidla by neměli mít problém při schvalování zbraní.
Tento dokument popisuje nejčastějsí problémy při schvalování zbraní, kvůli kterým nebývá zbraň vpuštěna do hry