Návody & dokumenty

Jedeš na poprvé na Černobor nebo dokonce nemáš vůbec zkušenost s žádným larpem? Vůbec nevadí! Připravili jsme pro tebe úplně základní informace a kostýmové minimum, které bys měl mít jako nováček. Pokud jsi s námi už byl, víš zhruba co a jak, ale nevíš, jak na to, pak jsi tady taky správně!. Co tedy s sebou? V zásadě je to jednoduché potřebuješ: kostým a larpovou zbraň.

Kde to seženu?

Možnost 1. - Vyrob si to!

Neboj, ukážeme ti, jak na to. Na této stránce nalezneš návody na nejjednoduší kostým a základní zbraň. Pokud si i tak nebudeš vědět rady, můžeš nám jednoduše napsat a my ti poradíme, jak nejlépe budeme moci. Také jsme pro tebe připravili kostýmový manuál, ve kterém je mnoho informacích o materiálech, které jsou na kostýmy vhodné. Pokud už máš nějakou zkušenost a máš v tvorbě kostýmu větší ambice, manuál tě navede správným směrem na vhodný typ kostýmu pro národnost a rasu, kterou si vybereš. Také v něm nalezneš tipy na obchody s látkami a galanterií.

Pokud se pustíš do výroby vlastních zbraní, měj na paměti, že musí splnit přísná bezpečnostní kritéria pro larpový boj. Pokud máš pochyby, raději nahlédni sem.

Možnost 2. - Sežeň si to!

V ČR existuje řada obchodů a fungují internetové bazary, kde lze kousky vybavení nakoupit. Ceny jsou různé, stejně jako kvalita. Neboj se nám napsat s otázkou na konkrétní výrobek – pokusíme se ti říct, zda je pro naši hru vhodný (zvláště u zbraní snadno dojde k tomu, že nemusí projít schvalováním).

Také chceme, a doufáme že se nám to zadaří, uspořádat drobný bazar mezi všemi účastníky tábora (současnými i minulými), ve kterém by mohli nabídnou své starší kousky k zakoupení nebo zapůjčení. I pokud budeš svůj kostým kupovat, přečti si kostýmový manuál, pomůže ti s výběrem a také je v něm seznam obchodů, kde můžeš zakoupit hotové oblečení nebo zbraně.

Dokumenty
jehla pic
Tento dokument vám pomůže se zorientovat při tvorbě kostýmu. Dozvíte se zde něco o materiálech, o tom co jednotlivé národy a uskupení našeho světa nosí a získáte řadu dalších užitečnách odkazů a zdrojů.
jehla pic
Tento dokument vás provede tvorbou prvního kostýmu, který lze na našem táboře považovat za univerzální a plně dostačující.
Mec pic
Tento návod vám pomůže s výrobou měkčeného meče s laminátovým jádrem. Meč je velmi jednoduchý na výrobu a zároveň obvykle vyžaduje nejméně oprav. Také boj s ním vyžaduje méně cviku než řada jiných zbraní běžně používaných na LARPech.
Hlavice pic
Tento návod popisuje výrobu hlavice, která by (je-li vyrobena správně) neměla mít problém při schvalování zbraní. Nazapomeňte si ale také projít pravidla pro luky a šípy uvedené níže!
jehla pic
Návod na konstrukci šipek do kuše
Petarda pic
Tento návod popisuje výrobu petardy, typického alchymistického projektilu.
Tento dokument obsahuje seznam ověřených obchodů nabízejících různé zboží pro LARP - ať už jde o hotové kostýmy, zbraně a zbroje nebo o materiál na jejich výrbou
Tento dokument shrnuje parametry a požadavky na zbraně a zbroje, které můžeš na táboře použít
luk pic
Tento dokument není ani tak návodem jako spíše obecnými pokyny pro luky a šípy (jakož i jiné střelné zbraně). Luky, šípy a střelci splňující tato pravidla by neměli mít problém při schvalování zbraní.
Tento dokument popisuje nejčastějsí problémy při schvalování zbraní, kvůli kterým nebývá zbraň vpuštěna do hry
jehla pic
Návod na ušití širokých kalhot, které jsou velmi univerzální částí kostýmu.
jehla pic
Návod na konstrukci roztodivných magických projektilů a střel, které vypadají nebezpečně, leč jsou zcela bezpečné.
jehla pic
Návod na výrobu luku z ohýbané PVC trubky.
Prohlášení o bezinfekčtnosti 2021, které je letos opravdu důležité.